Для створення унікальних будинків ми використовуємо дві технології – Канадська рубка і Post & Beam

 

Підбір і контроль якості сировини здійснюється на етапі заготівлі колод. Ми використовуємо свіжоспиляні  колоди  вологістю до 60%, від 28 до 50 см в діаметрі вершини. Особливу увагу ми приділяємо спіральному скручуванню. Розрізняють праве, ліве і пряме скручування. Колоди з лівим скручуванням ми використовуємо тільки в перших вінцях будинку, що б на них припадало більше ваги.

Канадська рубка

 

Всі роботи виконуються вручну. Ця технологія передбачає ретельну перевірку кожної колоди, після чого вона окоровується в ручну. Кожній колоді присвоюється номер, для того що б при рубці прискорити процес вибору потрібної колоди.

 

Після окоровки колоди обробляються рубанком, зберігаючи міцний зовнішній шар (камбій), процес підготовки колоди закінчується антисептуванням. Ми застосовуємо антисептик німецької фірми Remmers на водній основі. Даний антисептик повністю вивітрюється протягом 6 місяців. Після цього зруб можна обробляти будь-яким просоченням як на водній основі так і на розчиннику, так само можна застосовувати просочення на основі воску і лляного масла.

Збереження камбію дозволяє колодам протистояти зовнішнім факторам, істотно збільшує термін життя дерев’яної конструкції і зберігає його якісні характеристики, дозволяє економічно використовувати дерево. Зовнішній шар бере участь в правильній фільтрації повітря, створює неповторний мікроклімат всередині рубленого будинку, прохолоду влітку і тепло взимку.

Технологія передбачає застосування методу overscriber – завішування колод на чашках. В процесі рубки і після монтажу залишається зазор по всій довжині паза і дуже щільне з’єднання в чашках, але в процесі усушки колод і усадки будинку зазор по пазу закривається.

Ще одна особливість цієї технології – використання високоточного розмічального інструменту (scriber). На даний момент ми маємо три скрайбери, це дає можливість будувати до чотирьох об’єктів одночасно.

Ми використовуємо Сhamber’s scriber – інструмент, який дає можливість переносити рельєф нижньої колоди на верхню колоду для вирізання поздовжнього паза і трапецієподібної чашки з високою точністю, що дозволяє протягом усього терміну експлуатації мати стіни без зазорів.

Термін експлуатації будинку, побудованого за технологією канадської рубки – до декількох сотень років.

Post&Beam

Технологія будівництва будинків під назвою Post & Beam з’явилася більше 20 років тому в Канаді. Основу даної технології становить створення несучого каркаса з великих колод встановлених вертикально в місцях перетину стін. Між стовпами встановлюється каркас з дошок, завдяки чому конструкція виходить дуже міцною і надійною. Будинок за даною технологією зводиться за досить короткий термін і не дає усадку. Високі теплоізоляційні властивості деревини дозволяють взимку зберегти тепло в будинку, а влітку створити приємну атмосферу прохолоди. Оздоблення внутрішніх і зовнішніх стін може відбуватися з будь-яких матеріалів.