Кожна людина, яка вирішила розпочати будівництво житлового будинку, стає перед вибором: «З яких матеріалів почати зведення? Як досягти максимальної енергоефективності оселі?»

Сучасні вимоги до житлових будинків збільшились. Окрім звичайної надійності та комфорту додались такі важливі критерії як: екологічність та енергозбереження.

Розглянемо на прикладі будинки з дерев’яного зрубу, які є  еталоном екологічності сучасного будівництва, та перевіримо за допомогою тепловізора на скільки вони відповідають нормам енергозбереження.

Зовнішня температура повітря ~ 1°С, швидкість руху повітря до 2м/с.

В будинку використовується така система опалення:

1-й поверх: «тепла підлога» по всій площі будинку, температура ~ 29°С

2-й поверх: 2 радіатори автономної системи опалення, температура  ~ 50°С

На виході маємо внутрішню  температуру повітря ~ 22°С . Температура поверхні зовнішньої стіни в найширшій точці складає близько  ~ 21.3°С, що є дуже хорошим показником та вказує на відсутність тепловтрат. Температура швів між балками складає 16-17°С, що є доволі суперечливим показником. Але необхідно зважати на те, що на момент діагностики не проводились роботи з герметизації швів, тому після завершення повного циклу будівництва, ці температурні показники значно збільшаться.

Одною  з найважливіших особливостей під час данної діагностики  є відсутність місць інфільтрації повітря (надходження в приміщення зовнішнього повітря через нещільності зовнішніх огороджень). Це вказує на дотримання правил технології зведення зовнішніх стін будівельною компанією «FORTRESS», та хорошу кваліфікацію робочого персоналу.

Враховуючи результати перевірки, та  всі вище наведені розрахунки, можна з впевненістю сказати, що житлові дерев’яні будинки, за умови якісного зведення, є не тільки екологічними та комфортними, а й енергоефективними.