З ЯКОЇ ДЕРЕВИНИ КРАЩЕ БУДУВАТИ?

Це одне з питань яке ми поставили Президенту Міжнародної Асоціації Теслярів Robert W. Chambers проходячи навчання в 2014 році на Алясці.

Він відповів, що: “Краще будувати з тієї породи деревини, яка росте в регіоні будівництва. Так само ви зобов’язані звернути особливу увагу на напрямок спіральних волокон. Колоди з лівим скручуванням при усушці матимуть більші викривлення і тріщини ніж колоди з правим скручуванням.   Колоди з лівим скручування слід використовувати лише в перших вінцях будинку, що б на них припадало більше ваги. Так само не забувайте про конструктивні засоби захисту, я маю на увазі: високий надійний фундамент, гідроізоляцію зрубу від фундаменту, великі звіси покрівлі закривають кути і стіни зрубу, надійна покрівля “.

ПРАВДА, ЩО ЗИМОВИЙ ЛІС КРАЩЕ?

Виходячи з багаторічного досвіду теслярів по всьому світу можна зробити висновок що: окорований і обструганий зимовий ліс, навіть без обробки антисептиком, зберігається краще, менше схильний до дії грибка, синяви за певних умов зберігання. Але стверджувати, що зимовий ліс має меншу вологість не можна. Так само існує думка що заготовлювати ліс краще взимку, ми вважаємо що це пов’язано більше з сезонністю роботи лісозаготівельних підприємств. Основне завдання заготівлі лісу це вчасно окоровані колоди і оброблені антисептиком. Ідеальний варіант – якщо заготовити ліс взимку, окорувати його, обробити рубанком, обробити антисептиком і скласти в штабель, а ранньою весною починати рубати будинок або баню. Але більшу роль відіграє кваліфікація теслярів. При низькій якості роботи, але відмінній сировині і правильній заготівлі – результат буде незадовільним.

ЯКИЙ ДІАМЕТР КРАЩЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ?

З багаторічного досвіду і спостережень ми вважаємо що краще будувати з колод великого діаметра. Мінімально допустимий діаметр за технологією становить 28 см. в вершині. Для будинку використовуємо колоди із середнім діаметром 32 см. і вище, а для лазні  будуть достатніми колоди із середнім діаметром 28 см. Дуже ретельно потрібно вибирати кожну колоду, використовувати тільки здорову деревину (без вад і гнилі). Не мале значення має ширина поздовжнього паза. За стандартами Канади і США, ширина поздовжнього паза повинна бути не менше 9 см. при довжині не більше 40 см.

З ЧОГО ПОЧИНАТИ?

Для економії часу і коштів ми рекомендуємо почати з проекту. Проект допоможе Вам прийняти найбільш правильні рішення, все ретельно зважити і продумати, хороша візуалізація дасть можливість побачити Ваш об’єкт цілком. При опрацюванні проекту обов’язково потрібно враховувати конструктивні особливості дерев’яних конструкцій. На жаль не всі проекти цегляних будинків можна адаптувати під дерев’яні будинки. Розробка та узгодження проекту займає приблизно до одного календарного місяця.

ЧИ РОБИТИ РУБЛЕНІ ФРОНТОНИ?

Ми категорично проти рубаних фронтонів. Єдиним правильним рішенням буде або робити другий поверх з колод, або каркасно-дерев’яний (система Post and Beam) мансардний поверх. Рубані фронтони мають не контрольовану усадку, що при експлуатації будинку призводить до порушення герметизації і так само зависання або колод фронтону або кроквяної системи. Так само рубані фронтони заввишки в три метри тримаються тільки за рахунок нагелів і при сніговому навантаженні існує велика ймовірність їх видавлювання. Ще більші проблеми будуть якщо дах має складну конфігурацію з безліччю слухових вікон (зозуль), великою кількістю розжолобків. Ми не відхиляємося від стандартів Канади і США і не робимо рубані фронтони.

ЯКИЙ УТЕПЛЮВАЧ ВИКОРИСТОВУВАТИ В ПАЗАХ?

При виборі утеплювача ми керуємося принципом натуральності та екологічності. Тому ми використовуємо натуральну овечу вовну. Один із секретів яким користуються канадці, це використання по обидва боки поздовжнього паза додаткового ущільнювача. Він перешкоджає проникненню водяної пари в утеплювач тим самим продовжуючи термін служби утеплювача. Шерсть має хорошу стисливість.